O blogu

Cześć,

Witam cię na moim blogu poświęconym tematyce dotykających nas na co dzień spraw finansowych.

Tworząc bloga założyłem sobie, że treści tu zamieszczone mają prowokować Cię do pozytywnych zmian. Chcę swoją wiedzą i doświadczeniem zmotywować Cię do oceny Twojej finansowej codzienności. Gdy trafisz tu na coś pomocnego, inspirującego, decyzje o ewentualnych zmianach podejmiesz sam. Lepsze, finansowe jutro jest tego warte. Refleksja nad swoimi finansami jest pożądanym gościem na tym blogu.

Śmiem twierdzić, że finanse dotykają każdej sfery naszego życia. Bez względu na to, czy jesteśmy tego świadomi, czy też nie, kształtują one istotnie nasz styl codziennego funkcjonowania. Mamy tu do czynienia z bardzo mocną wzajemną relacją. Zarówno nasze działania finansowe mogą wynikać z warunków otoczenia w którym na co dzień się poruszamy, jak i nasza finansowa codzienność może stać się efektem własnych, indywidualnie podjętych działań. Warto zatem obcować z wiedzą i doświadczeniami dotyczącymi obu tych biegunów. Wtedy zdecydowanie łatwiej będzie nam poruszać się po finansowej ścieżce.

Tematyka bloga dotykać będzie spraw o szerokim wymiarze finansowym oraz tematu naszych własnych działań. Co będzie spajało obie te kwestie? Odpowiedź jest wokół nas. To codzienność. Ma ona inny obraz u osób młodszych, inny u osób wzbogaconych życiowym doświadczeniem. Niewątpliwie jednak, tak u jednych, jak i u drugich, codzienność ma w sobie składnik finansowych zawiłości.

Co rozumiem przez szeroki wymiar finansowy?

Każdy zamieszczony wpis z założenia ma mieć znaczenie dla codziennego gospodarowania finansami. To jest myśl przewodnia tego bloga. Tym samym wpisy będą dotykać wszelkich obszarów tematycznych, z których można wyciągnąć wartościowe, finansowe wnioski dla naszej codzienności, a także dla lepszego finansowego jutra.

Stąd też podtytuł bloga – Finanse Pisane Codziennością.

Życzę Ci pozytywnych wniosków z lektury bloga.